Ali Rıza Babaoğlan, Sosyal Medya ve Politika Uzmanı


IBM’in “Dünyayı Değiştirecek 75 Genç” arasında gösterdiği bir sosyal medya ve politika uzmanı. Yaşadığımız dijital dönüşümü çok iyi şekilde özümseyen Babaoğlan, aynı zamanda bu alanda farklı çalışmalara imza atmış başarılı bir mühendis. Devlet yönetiminde sosyal medyanın rolü, internetin politika üzerindeki etkileri, dijital vatandaşlık, dijital vatandaş memnuniyeti ve sosyal medyanın seçmenler üzerindeki etkileri gibi konularda araştırmalar yapan Babaoğlan’ın bu çalışmaları eğitim konularına da yansıyor.

YENİ DÜNYAYA YENİ BAKIŞ

“Genç Lider Olmak ve Genç Lider Kalmak”, “X’den Z’ye Kuşak Çatışmaları”, “Y Kuşağında İnsan Kaynakları”, “Kamuda Dijital Dönüşüm ve Dijital Vatandaş” verdiği eğitim başlıkları arasında yer alıyor.

Ali Rıza Babaoğlan Kimdir:

Profesyonel kariyeri boyunca başta TÜBİTAK olmak üzere, yerel ve global alanda Microsoft, IBM ve SAP gibi teknoloji firmalarında görev yapan Babaoğlan LinkedIn’de Türkiye ve Türki Cumhuriyetlerden Sorumlu Bölge Yöneticisi olarak çalıştı. Bugüne kadar Almanya, İtalya, Azerbaycan ve İrlanda’da birçok platformda konuşmacı olarak sunumlar yapan Babaoğlan, Başarılı Gençler isimli kitaba konu olan genç Türk bilgisayar mühendisleri arasında yer alıyor. Uzun süre Dublin’de kalan Babaoğlan bu dönemde Türkiye’yi resmi olarak birçok alanda temsil etti; resmi heyetlerde yer alarak İrlanda – Türkiye işbirliğinin gelişmesi için katkıda bulundu. 2009’da uluslararası JCI (Genç Liderler ve Girişimciler Derneği) tarafından Türkiye’nin En Başarılı 10 Genci arasına seçilerek ödüllendirilen Babaoğlan, 2014’te Avrupa Parlamentosu Genç Liderler Zirvesi’ne davet edildi.

  • IBM’in Zürih Merkez Araştırma Laboratuvarı’nda inovasyon eğitimi aldı.
  • Microsoft Office 2007 ürün ailesinin geliştirilmesi kapsamında öğrenci çalışan olarak görev aldı.
  • Microsoft’un En İyi Öğrenci Çalışanı ödülüne layık görüldü.
  • LinkedIn Türkiye ve Türki Cumhuriyetlerden Sorumlu Eski Bölge Yöneticisi.
  • Sosyal ağların insanların karar verme süreçlerindeki etkileri” üzerine araştırmalar yapıyor. 
  • Sosyal Medya ve Politika Uzmanı.

 

MedyaİlişkileriEğitimi Broşürü