Aslı Şafak, Gazeteci, TV Program Sunucusu ve Yapımcısı


Yeni dönem gazeteci ve televizyonculardan biri olarak, habere ve gündeme yalın, samimi çağdaş bir bakış açısıyla yaklaşan Aslı Şafak, TRT’de ekonomi muhabirliği ile başladığı mesleğine TV program yapımcısı ve sunucusu olarak devam ediyor. Şafak; gündem, konjonktür üzerine paylaştığı bilgilerin yanı sıra efektif bir iletişim için güzel konuşma ve vücut dili başlıklarını kapsayan eğitimler veriyor.

ETKİLİ KONUŞMA – VÜCUT DİLİ

Aslı Şafak mesleki yeteneklerinden yararlanarak “Etkili ve Güzel Konuşma”, “Vücut Dili” başlıklı eğitimleriyle; doğru, efektif iletişim için önemli noktalara değiniyor.

ANLAŞILIR DİLDE GÜNDEM VE EKONOMİ YORUMU

“Ne anlattığınız kadar nasıl anlattığınız da önemlidir. Hatta televizyonculukta nasıl anlattığınız daha önemlidir” diyen Aslı Şafak; gündem, konjonktür, güncel yorumlar, ekonomi gündemi üzerine anlaşılır, akılda kalıcı bilgi aktarımları ve yorumlar yapıyor.

Deneyimli gazeteci ayrıca mesleki yeteneklerinden yararlanarak “Etkili ve Güzel Konuşma”, “Vücut Dili” başlıklı eğitimleriyle; doğru, efektif iletişim için önemli noktalara değiniyor.

Aslı Şafak Kimdir:

Aslı Şafak, 2005 – 2010 yılları arasında Londra’da, The New Anatolian ve The Daily News gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı. Bloomberg HT’nin kurulmasıyla birlikte kanalın Londra Temsilciği görevini üstlendi. 2010 yılında Türkiye’ye döndü, Bloomberg HT’de her gün izleyicisine ekonomideki gelişmeleri anlatmaya devam ediyor.

  • Gazeteci, TV Program Sunucusu ve Yapımcısı
  • TRT’de ekonomi muhabirliği, Başbakanlık ve Parlamento muhabirliği yaptı.
  • Başbakanlıkları döneminde Süleyman Demirel ve Tansu Çiller ile, Cumhurbaşkanlığı döneminde Abdullah Gül ile özel röportajlar gerçekleştirdi.
  • Dış politika üzerine köşe yazıları yazdı. 
  • Her gün 17.00-18.45 arasında Bloomberg HT ekranlarında 3. Seans ve Günden Kalanlar programlarıyla izleyiciyle buluşuyor.

MedyaİlişkileriEğitimi Broşürü