Deniz Türkali, Oyuncu, Senarist, Yazar


Konservatuar eğitimini Londra’da tamamlayan oyuncu, sosyal ve siyasi yazılar yazdı, etkinliklere katıldı. Avrupa Birliği ülkeleri sinema tanıtım yazıları yazdı. “Şehvet” adlı bir albümü bulunan Deniz Türkali; Galip Derviş, Hürrem Sultan, Gece Melek ve Bizim Çocuklar, Eylül Fırtınası, Dudaktan Kalbe gibi birçok sinema ve televizyon yapımında rol aldı. Türkali, beden dilini kullanmak ve iş hayatının en önemli konularından biri olan zaman yönetimi konularında eğitimler veriyor.

ZAMANI KULLANMAK HAYATI KULLANMAK

Deniz Türkali ayrıca “Zamanı kullanmak hayatı kullanmak” başlıklı bir eğitim programı ile zamanı efektif kullanmak üzerine farkındalık yaratan bir içerik ile iş hayatının en önemli konularından birine farklı bir bakış açısı getiriyor.

BEDEN DİLİMİZİ KULLANMAYI BİLİYOR MUYUZ?

Bir sahne ustası olan Deniz Türkali “Beden dilimizi kullanmayı biliyor muyuz?” başlıklı etkili bir eğitim ile topluluk önünde ya da kamera karşısında beden dilini doğru ve etkili kullanma üzerine uygulamalı, etkili bir eğitim veriyor. Türkali bu eğitimi iletişim becerileri üzerine yaptığı aktarımlarla da pekiştiriyor. Deniz Türkali ayrıca “Zamanı kullanmak hayatı kullanmak” başlıklı bir eğitim programı ile zamanı efektif kullanmak üzerine farkındalık yaratan bir içerik ile iş hayatının en önemli konularından birine farklı bir bakış açısı getiriyor.

Deniz Türkali Kimdir:

Deniz Türkali Türk sinemasına emek vermiş tecrübeli bir oyuncu ve senarist. Oyunculuk, konuşma sanatı üzerine dersler ve konferanslar veren Türkali halen DOT Tiyatro ve 2. Kat Tiyatro’da oyunlar sergiliyor. Hayatımın Yemekleri adlı kitabı yayına hazırlanan oyuncunun hayat öyküsünü ise Murat Çelikkan yazdı. Oyuncunun “Mine” ve “Minik Serçe” olmak üzere kaleme aldığı iki farklı senaryosu da bulunuyor. Türkali’nin hayatında sinemanın yeri çok özel. Yönetmen Atıf Yılmaz ile ikinci evliliğini gerçekleştiren oyuncu, sanat ve edebiyatla yoğrulmuş bir ailede dünyaya geldi. Babası yazar Vedat Türkali, Deniz Türkali’nin kültürel ve siyasi çizgisinde çok önemli rol oynadı. Türkiye’de iki yıl okuduktan sonra eğitimine Londra’da devam eden oyuncu, İtalya’da Dario Fo ve Franca Rame ile çalıştı. Müzik çalışmalarını yürütürken bir yandan da Milliyet Yayınları’nda yayın danışmanlığı yaptı. Oyunculuğun yanı sıra müziğe olan tutkusu Türkali’ye tek kişilik tiyatro oyunlarında başarıyı getirdi. Kamelyalı Kadın müzikalinde Prudence Duvernoy’u canlandırdı.

  • Oyuncu, Senarist, Yazar
  • Oyunculuk ve konuşma sanatı üzerine dersler, konferanslar veriyor.  
  • DOT Tiyatro ve 2. Kat Tiyatro’da oyunlar sergiliyor.
  • Radyo programları hazırlayıp sundu, köşe yazarlığı yaptı, sinema ve televizyon filmlerinde oynadı, senaryo yazdı.
  • Milliyet, Hürriyet, Radikal gazetelerinde çeşitli konularda yazdı.
MedyaİlişkileriEğitimi Broşürü