Dennis Redmont, Gazeteci


Uluslararası üne sahip bir gazeteci ve iletişim uzmanı olan Dennis Redmont, Türkiye’de gerek iş, gerek siyasi sözcülere yüz yüze eğitimler veriyor, workshop”lar düzenlemeye devam ediyor. Redmont, iletişim ve medya alanındaki panel ve konferanslara moderatör olarak da katılıyor.

KRİZ İLETİŞİMİ EĞİTİMİ

Bir strateji uzmanı olan Dennis Redmont, özellikle kriz iletişimi konusunda iş adamları ve yöneticilere danışmanlık hizmeti veriyor ve risklerin fırsata nasıl dönüştürülebileceği anlatıyor.

BEŞ DİLDE EĞİTİM

Redmont, İngilizce, İtalyanca, Fransızca, İspanyolca ve Portekizce olmak üzere beş dilde medya ilişkileri eğitimi veriyor.

MEDYANIN DOĞRU KULLANIMI

Redmont, medya ve medyanın efektif kullanımı konusunda yıllara uzanan deneyimlerini ve bilgi birikimini, etkili bir eğitim programıyla, sistemli bir şekilde aktarıyor. Medyada yeni trendler; sunum becerileri, bilimsel veri iletişimi; kamera karşısında yapılması ve yapılmaması gerekenler; medya holdingleşmeleri, küresel bilgi, eğlencenin yeni şekilleri; “Medyanın Doğru Kullanımı” eğitim programının temel başlıklarını oluşturuyor.

MEDYANIN EVRİMİ

Redmont, medyanın geçirdiği evrimin önemli tanıklarından. Avrupa ve ABD’deki gelişmeleri yakından takip ediyor, eğitimlerinde birey gazeteciliğinden sosyal network’lere, haber paylaşımından cep telefonlarına tüm mecraları anlatıyor. Yeni medya mecralarında insanın etkisi ve gücü, kişiselleştirme, kontrol azlığı ve etik gibi konuları tartışmaya açıyor, medyanın dinamik yapısının anlaşılmasını sağlıyor.

 

Dennis Redmont Kimdir:

Columbia Üniversitesi Gazetecilik Bölümünü dereceyle bitiren Redmont, Associated Press (AP) New York ofisinde çalıştı. AP Akdeniz Bölgesi yöneticilik görevine gelmeden önce 80 ülkede muhabirlik yaptı.

  • 2000 yılında İtalyan haber ajansı AP.com’un kuruluşunda görev aldı.
  • 90 yıllık İtalyan Yabancı Gazeteciler Derneği Stampa Estera’nın dört yıl üst üste başkanlığını yaptı.
  • İtalyan Amerikan İş Adamları Derneği’nin İletişim, Geliştirme ve Medya Bölümü Başkanı.
  • Uluslararası Medya üzerine Perugia Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nde ders veriyor.
  • Dünyanın en büyük PR firması Edelman’ın üst düzey danışmanlarından.
  • Uluslararası iletişim firmalarına danışmanlık yapıyor.
  • Uluslararası pek çok firmaya iletişim alanında danışmanlık veriyor.
MedyaİlişkileriEğitimi Broşürü