Elif Dağdeviren, Gazeteci, Film Yapımcısı


Gazeteciliğe Aktüel dergisinde muhabir olarak başlayan Dağdeviren, 24 yaşında Cosmopolitan dergisi Genel Yayın Yönetmeni oldu. İki ay sonra tiraj iki katına çıktı, reklam gelirleri üç kat arttı. 28 yaşında Hürriyet gazetesinin Kelebek ekinin başına geçti. Dağdeviren başarısını, “Genellikle yaptığım işlerde insana önem vermiş ve klişelerin dışına çıkmayı başarmışımdır” diyerek özetliyor. İletişimin pek çok alanında deneyim sahibi olan Elif Dağdeviren, “Sanırım bunların hepsinde birden ciddi tecrübeler edinmiş çok fazla isim yoktur. Ben de bütün bu deneyimleri kullanarak, bir mesleğe 360 derece bakıp onu nasıl daha ileriye götürürüm hedefi ile hepsini bir çatı altında topladım” diyor. Dağdeviren bu bakış açısını ve girişimcilik ruhunu eğitim konularına yansıtıyor.

Sosyal Medya Pratikleri Dinamikleri, Felsefesi ve İletişimi

Kadın ve Girişimcilik

Bir Eğlence Endüstrisi Olarak Sinema ve Yapımcılık

Motivasyon, Cesaret ve Girişimcilik

Elif Dağdeviren Kimdir:

Elif Dağdeviren, internetin geleceğini pek çoklarından önce sezip bu konuda Türkiye’deki ilk yatırımlardan birini gerçekleştirdi. 1998 yılında Türkiye’nin ilk arama motoru netbul.com’un temellerini attı. 2005 yılında kurduğu Hermes Film ile sinemada yeni bir sistematiği deneyerek, Dondurmam Gaymak filmi ile Oscar yolculuğuna kadar uzandı. Bunun dışında işlerine Beyza’nın Kadınları gibi önemli sinema filmleri ile televizyonlara Sosyal Alem, Heberler gibi fenomenleşmiş televizyon programları da ekledi. 2010 yılında da internet, sosyal medya, gazetecilik, iletişim, yapımcılık gibi tüm deneyimlerini tek çatı altında toplayarak EDGE Film ve Danışmanlık şirketini kurdu.

  • Gazeteci, girişimci, yapımcı.
  • EDGE Film ve Danışmanlık Şirketi Sahibi. 
  • Çok sayıda gazeteye köşe yazısı yazdı, genel yayın yönetmenliği yaptı.
  • Televizyon programları hazırlayıp sundu.
  • Üniversitede ve çeşitli kurumlarda medya, sosyal medya, yapımcılık konularında dersler verdi, sosyal medya danışmanlığı yaptı.
  • Önemli gişe filmleri ve televizyon programlarının yapımcılığını yaptı.
MedyaİlişkileriEğitimi Broşürü