Emin Çapa, Gazeteci, Televizyoncu


Ekonomiyi herkesin anlayacağı dile çeviren tecrübeli bir gazeteci ve sıra dışı bir ekonomi yorumcusu… Yazılı basınla başladığı ekonomi serüvenini televizyonda sürdürüyor.

DOĞRU VE ETKİLİ İLETİŞİM

Deneyimli bir iletişimci ve gazeteci olarak Emin Çapa; Kurumsal İletişim, Medya İletişimi, Genel İletişim Stratejileri konularında verdiği derin ve kapsamlı eğitimler ile üst düzey yöneticilere “doğru ve etkili iletişimi” günün koşullarına uyarlayarak aktarıyor.

BİLİMSEL ARAŞTIRMALAR, UYGULAMALAR

Emin Çapa gazeteci ve ekonomi yorumcusu kimliklerinin yanı sıra tam bir bilim meraklısı. Türkiye’nin bilimsel bakış açısından uzaklaştığından şikayet etmek yerine, bu konuda bir şeyler yapmak gerektiğini düşünen gazeteci; şirketlerin kendi teknolojisini üretmesini, araştırma-geliştirme çalışmalarının önemini fark etmesini ve harekete geçilmesini sağlayan, bu konuda yüksek bilinç kazandıran eğitimler veriyor.

EKONOMİ-FİNANS GÜNDEMİ

İndeks Medya İlişkileri Eğitmeni Emin Çapa, ekonomi ve finans üzerine yaptığı değerlendirmeler ile ufuk açıcı eğitimler veriyor. Güncel ekonomi ve finans yorumlarını yurt içi ve yurt dışı koşullara göre yorumlayan Çapa, eğitim verdiği kurumun faaliyet alanına göre sektörel analiz ile bu değerlendirmelerini sentezliyor.

 

Emin Çapa Kimdir:

Başarılı gazeteci ve ekonomi yorumcusu, bir dönem TÜSİAD’da Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu. Emin Çapa, hafta içi her akşam CNN Türk’de canlı olarak yayınlanan ekonomi programı “Paranın İzi” adlı programı ve haftada bir gün yayınlanan bilim programı “Aklın İzi’ni hazırlayıp sundu. Çapa; Kalite Kongresi, Turizm Zirvesi, İzmir Kalite Kongresi, Pazarlama Zirvesi gibi ulusal ve uluslararası seminer ve etkinliklerde sunumlar gerçekleştiriyor, Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin üst düzey yöneticileri için medya eğitimleri veriyor. Üslubu ve kullandığı basit dille ekonomiyi anlaşılır kılan Emin Çapa üniversitelerde ekonomi konusunda konferanslar veriyor. Amatör bahçıvanlık, sanat tarihi (sanat-siyaset ve ekonomi ilişkisi), askeri strateji, astronomi, astrofizik, astrobiyoloji ve tarih (özellikle İlkçağ ve Ortaçağ), inovasyon ve teknoloji Çapa’nın ilgilendiği konular arasında. Emin Çapa ayrıca tarih turları düzenliyor.

  • Gazeteci ve “ekonomiyi sevdiren” yorumcu.
  • Avrupa Birliği üzerine iki lisansüstü eğitimi aldı.
  • 1989 yılında muhabir olarak başladığı meslek hayatını CNN Türk Ekonomi Müdürü olarak sürdürüyor.
  • CNN Turk’de Ekonomi Müdürü görevlerinden önce Ekonomi İstihbarat Şefi ve Ekonomi Haber Müdürü olarak görev yaptı.

 

MedyaİlişkileriEğitimi Broşürü