Güven İslamoğlu, TV Programı Yapımcısı, Yönetmen


Televizyoncu, gazeteci, dergici kısacası medyanın farklı araçlarında bugüne kadar çalışmalar yapmış, çevre konusunda uzmanlaşmış bir iletişimci. İslamoğlu, kurum iletişiminde önemli bir değer olan çevre ve enerji konularında eşsiz bir deneyim sunuyor.

GÖRSEL MEDYA DENEYİM PAYLAŞIMLARI

Güven İslamoğlu aynı zamanda çok başarılı bir televizyoncu olarak görsel medya deneyimlerini aktardığı butik çalışmalar yapıyor. Son dönem çevre konularına ilişkin doğayla mücadele ettiği çekimlerde ve muhabir olarak aktardığı haberlerin izinde dolaşırken maceradan maceraya savrulan İslamoğlu, bu çalışmalarında doğayla başa çıkmanın püf noktalarını paylaşıyor.

ÇEVRE DUYARLILIĞI EKSENİNDE KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK

İndeks İletişim Medya İlişkileri Eğitmeni Güven İslamoğlu, kamuoyu duyarlılığına önem veren şirketler için kaçırılmaması gereken bir çevre uzmanı. İslamoğlu, kurum iletişiminde önemli bir parça olan çevre ve enerji konularında eşsiz bir deneyim sunuyor. Başarılı gazeteci; yeşil enerji, enerji verimliliği konularında doğa dostu çalışmalara yönelik yatırım yapan firmalara özel eğitimler veriyor. Üretim yapan kuruluşların özellikle enerji yatırımlarında çevre duyarlılığı, çevre ve sosyal sorumluluk bilinciyle nasıl hareket edeceklerine işaret edebilecek bilgi birikimi ve mesleki tecrübeye sahip bir iletişimci olarak İslamoğlu, kamuoyunun rahatsızlık duyduğu konuları tercüme ediyor ve doğaya verilen zarar konusunda farkındalık oluşmasını, kurumların stratejilerini bu yönde geliştirmelerini sağlayacak ufuk açıcı aktarımlarda bulunuyor.

 

Güven İslamoğlu Kimdir:

Doğayı, çevreyi koruma konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla televizyon programları yapan tecrübeli gazeteci Güven İslamoğlu, çevre uzmanı kimliğiyle de tanınıyor. İslamoğlu çevre konusunda yedi yıldan beri Her Evde/Yerde Bir Haber Var, Alternatif Rota ve Yeşil Doğa adlı programları dönüşümlü olarak hazırlayıp sunuyor. İletişimci ve çevre uzmanı İslamoğlu, çevre konusundaki otoritesini ödüllerle de kanıtlıyor. CNN Türk’e hazırladığı Yeşil Doğa programı “Avrupa’nın Çevre Nobeli” olarak görülen 2011 Berlin Eurosolar Güneş Ödülü’nün sahibi. Bunun yanında ÇEVKO Doğaya Saygı Ödülü, Çevre ve Orman Bakanlığı “Sulak Alana Saygı Ödülü” gibi pek çok çevre ödülleri de bulunuyor.

  • Mesleki kariyerinin önemli bir bölümünde muhabirlik yaptı.
  • Belgeseller ve TV programları hazırlıyor.
  • İnsanlara doğayla barışık bir yaşamın mümkün olduğunu anlatıyor.
  • Doğal ve kültürel miraslar konusunda farkındalık yaratıyor.
MedyaİlişkileriEğitimi Broşürü