Güventürk Görgülü, Pazarlama Uzmanı, Yazar, Gazeteci


Ekonomi ve pazarlama konularında uzmanlaşmış isimlerden biri. Pazarlama alanında danışmanlık yapan Görgülü, uzun yıllar sürdürdüğü ekonomi gazeteciliğinin ardından edindiği deneyimleri, şirketlerin daha yüksek katma değer yaratacak şekilde yeniden örgütlenmesi için uygulanabilir tavsiyelere dönüştürüyor.

YENİ ÇAĞIN PAZARLAMA YAKLAŞIMI

Güventürk Görgülü bu eğitimde; pazarlama dünyasının geldiği yeni aşamayı işaret eden, bunun yanı sıra oyunun kurallarını değiştiği yeni dünyada başarılı olmak için gereken, en temel bakış açısını ve işin “olmazsa olmaz” kurallarını aktarıyor. Görgülü’nün ayrıca “Pazarlama 3.0 – Yeni çağın pazarlama yaklaşımı” adlı bir kitabı bulunuyor.

 

Güventürk Görgülü Kimdir:

Kamu Yönetimi lisans ve Siyaset Bilimi yüksek lisans eğitiminin ardından, çalışma yaşamına 1987’de Yeni Gündem Dergisi’nde ekonomi muhabiri olarak başlayan Güventürk Görgülü, 1992-94 arasında DİSK Araştırma Enstitüsü’nde (DİSK-AR) sendikal uzman olarak çalıştı. Yeni Yüzyıl’ın ekonomi servisinde görev almış olan Görgülü, iki dönem Çağdaş Gazeteciler Derneği İstanbul Şubesi yönetiminde bulundu ve bir süre NTVMSNBC haber portalı için ekonomi yazıları yazdı.

Güventürk Görgülü, Dünya Gazetesi’nde her hafta cuma günleri “Pazarlama 3.0” adlı köşesinde kaleme aldığı yazılarını okuyucularıyla paylaşıyor. Deneyimli gazeteci yazılarında küresel ekonomideki değişimin tüketici trendlerini nasıl etkilediği, işletmeler için inovasyonun ne anlama geldiği, dijital teknolojinin, üretim ilişkilerinin, politik gelişmelerin, çevresel değişimlerin pazarlama üzerine etkileri ve benzeri konulara dikkat çekiyor. İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde ekonomi gazeteciliği, haber ve içerik oluşturma konularında dersler veren Görgülü, değişik sektörlerden şirketlere özellikle B2B pazarlama alanında danışmanlık yapıyor, çeşitli sivil toplum kuruluşları için raporlar hazırlıyor.

  • Ekonomi ve Pazarlama Uzmanı, Danışman
  • Yazar, Gazeteci
  • Basında Ekonomik Bağımlılık ve Tekelleşme adlı kitabıyla 1992 Milliyet Ödülleri Gazetecilik Dalı Birincilik Ödülü’nü kazandı.
  • Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde ders veriyor.
  • Dünya gazetesinde, “Pazarlama 3.0” adlı köşesinde her hafta okurları ile buluşuyor.

 

MedyaİlişkileriEğitimi Broşürü