Mert Aydıner, İletişim Uzmanı, Sinergolog ve Yazar


Academy Neuro kurucusu ve yönetici ortağı olan Mert Aydıner, İstanbul Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü mezunu. Halihazırda Academy Neuro bünyesinde kararlarımızın ve davranışlarımızın altında yatan biyolojik ve psikolojik nedenleri tanımlamak üzere uygulanabilir araçlar ve eğitim programları tasarlıyor.

DİĞER EĞİTİMLER

  • Kişisel imaj / Davranış kodları
  • Sunum teknikleri
  • Müzakere yönetimi

DUYGUSAL ZEKA

İkili ilişkilerde ve iş yaşamında duygusal zekanızı kullanmanın avantajları nelerdir?

İŞ HAYATINDA İLETİŞİM VE İLİŞKİ YÖNETİMİ

Muhatabınızın sizin ve mevcut durum hakkındaki düşüncelerini beden dilini okuyarak nasıl anlarsınız?
İlk karşılaşma anında karşı tarafta olumlu bir izlenim yaratmak için duruş, bakış, mimik ve jestler nasıl kullanılmalıdır? Aktif ve etkin dinleme nasıl olmalıdır? Aynalama tekniği nedir ve nasıl kullanılır?

BEDEN DİLİ

Beden dilini etkili kullanma, beden dilini doğru okuma, iş yaşamında beden dili, kadın ve erkek ilişkilerinde beden dilinin önemi

 

Mert Aydıner Kimdir:

İnsanları çıplak gözle okumak üzere iletişim kanalları “beden dili, yüz ifadeleri, ses, söz ve tarz” üzerinden yayılan sinyallerin tanımlanmasını sağlayan Sinergoloji (Synergologie) tekniğini Türkiye’de uygulayan ilk ve tek kişi olan Mert Aydıner, farklı kültürlere özgü davranışların analizinden elde ettiği ortak çıktıları bir araya getirerek evrensel bir dil oluşturmayı amaçlıyor.

Çalışmalarında sinergoloji dışında nöroanatomi ve nöropsikolojiden de yararlanıyor. Otomatik düşünce ve davranış kalıplarımızı tanımlamak üzere ortaya koyduğu “Uyaran>Düşünce>Duygu>Davranış>Hafıza” modelini iki yönlü işleterek uyaranların tetikleyici etkisine maruz kalmadan, davranışlarımızı bilinçli olarak düzenleyebileceğimizi ve buna göre arzu edilen duygu ve düşünce durumuna geçiş yapılabileceğini kanıtlıyor.

Bu alandaki çalışmaları sonucunda elde ettiği verileri Nöro Satış – Müşteri Mıknatısı Olmanın Formülü ve Beden Dili (Maskeli Balo “Maskeleri Düşürme Zamanı”) kitaplarında okuyucularıyla paylaşan Aydıner, politikacılar, sporcular ve magazin dünyasının tanınmış isimlerinin davranış kodları ve iletişim üzerine de pek çok platformda ufuk açıcı yazılarını okuyucularla buluşturmaya devam ediyor.

Mert Aydıner, aynı zamanda yazdığı kitaplar, makaleler ve verdiği seminerlerle kitlelerin kendi duygularını doğru tanımlayarak içsel keşiflerini yapmalarına da aracı oluyor.

 

 

MedyaİlişkileriEğitimi Broşürü