Ömer Yılmaz – Stratejik Pazarlama İletişimi Uzmanı


“Markalar hayalleriniz kadar büyür. Büyük hayaller kurun, ama sakın hayalci olmayın. Hayalcilik pasif bir eylemsizlik halidir, ama hayal kurmak aktif bir durumdur ve bir etki yaratır” diyor Ömer Yılmaz. IAA (International Advertising Association) sertifikasına sahip Yılmaz, çeşitli markalara stratejik pazarlama iletişimi danışmanlığı veriyor.

EĞİTİMLER

  • Pazarlama iletişimi sürecinde reklam
  • Etkin marka iletişim sürecinin planlanması
  • Entegre pazarlama iletişiminde süreç planlama
  • Yaşanmış gerçekler: Vak’a Analizi
  • Marka yaratma dediğimiz şey
  • Reklam ne değildir, ne yapmaz?

Ömer Yılmaz Kimdir:

Ömer Yılmaz, Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi, İletişim Sanatları / Reklamcılık ve Halkla İlişkiler Bölümünü bitirdi. 1995 yılında profesyonel reklamcılık kariyeri müşteri ilişkileri sorumlusu olarak LeoBurnett Türkiye’de başladı. Stratejik Pazarlama İletişimi disiplinini akademik geçmişiyle bu ajansın ulusal ve uluslararası marka portföyü ile algılamaya ve olgunlaştırmaya başladı. Ardından o zamanki adıyla SELECT Reklam’a transfer oldu. Burada uluslararası bir network olan BDDP ile SELECT birleşmesi sürecini ve daha sonrasında BDDP World Wide’ı satın alan TBWA dönüşüm süreçlerini yaşadı. Bu global birleşme süreçlerine tanıklık etmesi, sonraki yıllarda hizmet verdiği markaların iş süreçlerine daha geniş bir perspektiften bakabilmesini sağladı.

Son çalıştığı reklam ajansı STATÜ Reklam’da Stratejik Planlama ve Müşteri ilişkilerinden sorumlu ajans başkan yardımcılığı görevini ve aynı çatı altında kurulan Statü/Newton21 Sağlık Reklam Ajansı başkanlığını yürüttü.

Türkiye’nin birçok markasına stratejik pazarlama iletişimi ortağı mantığıyla hizmet veren Ömer Yılmaz, Avrupa’da yaşayan Türk vatandaşlarına yönelik Almanya başta olmak üzere Belçika, Hollanda ve Fransa’da birçok markanın reklam süreçlerini yönetti. Türkiye’den yurt dışına ilk reklam hizmeti ihracatını gerçekleştirdi. Etnik Pazarlama konusunda uzmanlaştı ve Almanya’da yaşayan Rus nüfusuna yönelik ilk çalışmaları başlattı.

Sonrasında kurucu ortak olarak yer aldığı MC Yayıncılık ve Reklam Hizmetleri A.Ş. çatısı altında Almanya’da kurduğu MC TV GmbH ile Mobility Channel TV kanalını kurdu, geliştirdi ve 2012 yılında devretti.

MedyaİlişkileriEğitimi Broşürü