Onur Aydın – Dijital İletişim/Sosyal Medya Eğitmeni


Vikipedia’nın kurucularından biri olan Onur Aydın, şimdiye kadar 300’e yakın marka ile çalıştı. Aydın, 100’e yakın seminer, konferans ve eğitimde konuşmacı olarak yer aldı. Markalara dijital pazarlama entegrasyonu konusunda danışmanlık hizmeti veren Aydın’ın yer aldığı ekipler onlarca ödüle layık görüldü.

DİJİTALE DAİR EĞİTİMLER

Onur Aydın, Dijital İstatistik, Dijital Reklam ve Arama Motoru Optimizasyonu konularının yanı sıra sektöre/kuruma Özel Dijital Pazarlama Eğitimi de veriyor.

  • Dijital İstatistik Uzmanlığı kapsamında Onur Aydın, Google Analytics ve Yandex Metrica başta olmak üzere, sosyal medya ve dijital reklam istatistikleri, istatistik uygulamaları takibi ve big data analizi eğitimi veriyor.
  • Dijital Reklam Uzmanlığı kapsamında Facebook, Instagram, Google Adwords, Youtube ve LinkedIn reklam hesaplarının kurulumu, yönetimi ve kampanya düzenlenmesi ve optimizasyonu, diğer ad networkler ve yayıncılar için genel reklam eğitimi düzenliyor.
  • Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanlığında ise sadece Google aramalarında değil, Youtube, AppStore’lar, sosyal medya aramaları, diğer arama motoru aramalarında yükselme teknikleri, algoritmaların tanınması, teknik analiz ve yazılımsal entegrasyon öğretiliyor.
  • Özel Dijital Pazarlama Eğitimleri ise markanın talebi doğrultusunda oluşturuluyor. Kurumu, rakiplerini, benchmark’larını inceleyerek planlanıyor.
  • Markaların ve ajansların dijital pazarlama süreçlerinde, soysal medya, dijital kimlik, dijital reklamlar, SEO ve dijital istatistikler entegrasyonlarında danışmanlık yapmaya ve eğitimler vermeye devam ediyor.

DİJİTAL KİMLİK NASIL OLUŞTURULUR VE YÖNETİLİR?

Vikipedi, IMDB, Sözlükler, Forumlar da başta olmak üzere internetin her yerinde markanın temsiliyetinin sağlanması, dijital takip entegrasyonu ve dijital kriz yönetimi eğitimi.

İLETİŞİMDE SOSYAL MEDYA YÖNETİMİNİN YERİ

Kurumsal, Pazarlama ve İşleyiş ile alakalı kullanım dallarında; tüm mecraların kullanımı, takvim oluşturulması, iletişim stratejilerinin belirlenmesi, uygulamaların kullanılması, takipçileri memnun etme & artırma ve sosyal medyada yükselme eğitimi.

İLETİŞİM UNSURU OLARAK DİJİTAL PAZARLAMA STRATEJİSİ

Markanın dijital pazarlama alanlarında, ajanslarla, danışmanlarla ve kendi çalışanlarıyla nasıl bir strateji izlemesi gerektiği üzerine ve başlangıç seviyesinde sosyal medya, arama motoru optimizasyonu, dijital kimlik, dijital istatistik ve dijital reklam eğitimi.

 

Onur Aydın Kimdir:

Onur Aydın, Doğuş Yayın Grubu’nun NTV, Star TV, Vogue gibi markalarının ve Muhteşem Yüzyıl, Behzat Ç., Medcezir, Game of Thrones, Doctor Who gibi dizilerinin sosyal medya ve dijital pazarlama alanlarındaki kuruluş ve geliştirmelerinden sorumlu olarak görev yaptı. Aydın 1997’den bu yana bilişim sektöründe 300’e yakın marka ile çalıştı, 100’e yakın seminer, konferans ve eğitim düzenledi.

Medya odaklı geliştirdiği Digital Workhsop çalışmasını, restoranlar, oteller, otomotiv firmaları, start-up’lar, hastaneler de dahil olmak üzere birçok sektörde uygulayarak; markaların dijital pazarlama entegrasyon sürecine yardımcı oldu.

15 Turkcell Sosyal Medya Ödülü ve 17 Altın Örümcek Ödülü kazanan ekiplerle çalıştı. 2016’da Stokza ile Start-Up Turkey finalisti, 2017’de de Nefis Gurme ile Start-Up İstanbul yarı finalisti oldu.

• Vikipedia’yı kuran ekipte yer aldı.

• İlgilendiği her marka kendi alanlarında Türkiye’nin en başarılı kurumları arasında yer aldı.

• Digital Workhsop çalışması yeme-içmeden konaklamaya, otomotivden sağlığa birçok sektörde uygulandı.

• Markaların ve ajansların dijital pazarlama süreçlerine danışmanlık yapıyor.

Tecrübeli bir danışman
Dijital pazarlama süreçlerinde Stokza (Ortak), Nefis Gurme (Ortak), Buffa, Butikgez, Reztoran, Rent & Connect, Cocon SilkInside, Biletimfazla start-up’larıyla çalışan Aydın, bu şirketlerin dijital pazarlama alanında yol alması için danışmanlık yaptı.

Güçlü referanslar
Çalıştığı markalar arasında ise Star Tv, ATV, NTV, NTVSPOR, Doğuş Yayın Grubu Dergileri, Turkuvaz Medya Grubu Dergileri, Doğuş Yayın Grubu Radyoları, Tims Productions, VTR Productions, Nusr-et, Mezzaluna, Lacivert, Da Mario, Wafflestop, Tom’s Kitchen, Big Chefs, Volkswagen, SEAT, DOD, BMW, Land Rover, Jaguar, MINI, Filli Boya, Samsung, Vodafone, Tiffany&Co., PINKO, OTA & Jinemed Hastanesi gibi kuruluşlar yer alıyor.

 

MedyaİlişkileriEğitimi Broşürü