Özlem Çakır, İmaj ve İletişim Danışmanı


Kişisel imaj kavramını Türkiye’de Özlem Çakır’la tanıdık. Dış görüntünün de kişiliğimizin bir parçası olduğunu, yaptığımız işle bütünsellik kurmak gerektiğini öğrendik. “Günümüzde iyi bir kariyere sahip olmak için gereken şartlar her geçen gün artıyor” diyen Çakır “Yalnızca iyi bir eğitim almak, kültürlü olmak ve konusunda uzman olmak basamakları tırmanmak için yeterli değil. İçerik kadar şekil de önemli. Günümüz şartlarında iş dünyasında var olmak için doğru ve tutarlı bir imaja sahip olmak da gerekiyor. 30 saniye ile 4 dakika arasında oluşan ilk izlenimin yüzde 55’ini vücut dili ve dış görünüş oluşturuyor. Bu nedenle kişisel imaj çok önemli. Harvard İş Okulu’nun yaptığı bir araştırmaya göre imaj ve göze çarpar olmak yetenek ve becerilerden 9 kat daha fazla işe yarıyor.” diyor.

İMAJ YÖNETİMİ

Özlem Çakır, eğitimlerde, kurum yönetici ve liderlerinin algı yönetimini iyi yönetebilmeleri konusunda imaj ve iletişim danışmanlığı yapıyor. Medya ile ilişkileri yöneten, yürüten, geliştiren, kurumu kamuoyu önünde temsil eden, tüm yönetici ve şirket sahiplerinin faydalanabileceği eğitimler sunuyor. Profesyonellerle yaptığı çalışmalarda, kendini geliştirme, görüntüde yakışanı bulma ve satın alma, kendilerini doğru ifade edebilmeleri konusunda yardımcı oluyor.

 

Özlem Çakır Kimdir:

İmaj danışmanlığı eğitimini, New York’ta Fashion Institute of Technology ve Atlanta’da London Image Institute’ta tamamladı. Çakır; Uluslararası İmaj Danışmanları Derneği’nin Türkiye’den ilk profesyonel üyesi.

  • Profesyonel imaj danışmanı.
  • P&G Beauty ödül töreninde yılın en başarılı imaj danışmanı ödülünü aldı.
  • Kurumlara kişisel imaj, kişisel markalaşma, iletişim becerileri, sunum becerileri, medya iletişimi, serbest giyim, uluslararası iş etiketi
  • konularında eğitim veriyor.
  • Üst düzey yöneticilere ve politikacılara imaj danışmanlığı yapıyor.
MedyaİlişkileriEğitimi Broşürü