NEDEN MEDYA EĞİTİMİ?

 

Medya İlişkileri Eğitimi nedir?

Medya İlişkileri Eğitimi genellikle kriz yönetimi olarak görülür. Ne zaman bir kriz kapıya dayansa, kurum ya da bireyler kurtarıcı olarak Medya İlişkileri Eğitimi’ne sarılır. Oysa, medya ile ilişkiler bir kurumun, “sürekli” yürütmek zorunda olduğu reaktif değil “proaktif” bir faaliyettir.

Medya İlişkileri Eğitimi neden gereklidir?

Ansızın ya da ardı ardına gelen sorulara yanıt verebiliyor musunuz? Krizde ne yapacağınızı biliyor musunuz? İstemediğiniz bir imajdan kurtulmak ya da istediğiniz bir imaja bürünmek için ne yapmalısınız? Medya İlişkileri Eğitimi işte bu ve benzeri sorulara yanıt verebilmek için gereklidir.

Medya İlişkileri Eğitimi’ni kimler almalı?

Kurum sözcüleri, halkla iletişim kuran kurum yönetici ve temsilcileri, kriz anında sorulara muhatap olabilecek departman yetkilileri, birebir iletişim ve pazarlama çalışmaları yapanlar, sosyal mecrada aktif olanlar…

Medya İlişkileri Eğitimi’ni kimler verir?

Medya İlişkileri Eğitimi, şablon bir eğitim değildir. Uzmanlık gerektiren konu başlıkları, uzman gazeteci-iletişimci eğitimci tarafından verilir, farklı dillerde sunulabilir.

Medya İlişkileri Eğitimi kaç eğitmen ve katılımcı ile gerçekleşmeli?

Eğitimlerin bire bir “kişiye özel” gerçekleşmesi daha verimli sonuç verir. Diğer yandan seçilecek eğitim modüllerine bağlı olarak eğitmenler de eğitimi alanlar da sayı olarak çoğaltılabilir.

Eğitim modülü ne demektir?

İndeks Medya İlişkileri Eğitimleri tam günlük, süresi ayarlanabilen, kuruma/kişiye özel kurgulanan geniş kapsamlı, simülasyon destekli programlar olduğu gibi yarım günlük, birkaç günlük, aralıklarla uzun dönemde süren özel modüllerden oluşur…

Eğitim modüllerini özelleştirebilir miyim?

Evet. İndeks ihtiyacınıza özel eğitim modülleri sağlar. Bu eğitim modüllerini tek tek alabileceğiniz gibi farklı modülleri birleştirerek kendi özel eğitim programınızı da belirleyebilirsiniz.

Kamera karşısında eğitim alabilir miyim?

Evet. Önceden hazırlanmış kurumsal hikayelere/varsayımlara uygun hazırlanan sorular, profesyonel bir iletişimci/gazeteci olan eğitmeniniz tarafından size yöneltilirken, kameraya alınır. Kendinizi izleyebilir profesyonel geri bildirim alabilirsiniz.

Medya İlişkileri Eğitimi’nden sonra ne yapmak gerekiyor?

Eğitim çıktılarını, raporu ve yorumları günlük hayatınıza entegre etmeniz, belli aralıklarla ihtiyacınıza özel dinamik ve daha kısa eğitimler almanız önerilir. Gündeme ve koşullara göre sürekli yenilenen Medya İlişkileri Eğitimi’ni belli aralıklarla ve düzenli olarak almanız, kendinizi sürekli olarak geliştirmenizi sağlayacaktır.

MedyaİlişkileriEğitimi Broşürü