Eğitim Modülleri

Entelektüel sermayeye, iletişime, iş ilişkilerine ve insan yönetimine önem veriyorsanız doğru yerdesiniz. İletişim sektörünün farklı kollarında uzmanlıkları bulunan değerli eğitmenlerden size özel eğitimler almak ve fark yaratmak İndeks Medya İlişkileri Eğitimi ile mümkün. Medya ilişkileri eğitimi alarak mesajınızı doğru hedef kitleyle doğru zamanda ulaştırabilirsiniz. Bu sayede kriz anlarında, medya karşısında hazırlıksız kalmaz, kendinizi doğru şekilde ifade edebilirsiniz. Müşterilerinizle, iş ortaklarınızla ve paydaşlarınızda sağlıklı kurumsal ilişkiler geliştirebilmeniz de bu sayede mümkün olur.İndeks Medya İlişkileri Eğitimi çatısında kurumsal çözümler arayan firmalara ve kişilere özel eğitimler farklı modüllerden oluşuyor. Eğitimlerin içerikleri size özel hazırlanıyor. Uzman ellerin şekillendirdiği eğitim modülleri farklı ihtiyaçlara çözüm üretiyor.

Temel Eğitim Modülleri

Medya İlişkileri Eğitimleri, Kriz İletişimi, Simülasyon ve Vaka Çalışmaları başlıklarında kişiye/kuruma özel geliştirilen içeriklerle sunuluyor.

Kurumsal Eğitim Modüleri

Basın Toplantısı Roadshow, Yatırımcı İlişkilerinde Medya İlişkileri, Paydaş İletişimi ve Pazarlama İletişimi başlıklarında sunulan bu eğitimler bir kurumun mutlaka edinmesi gereken kapsamlı bilgileri içeriyor.

Ulusal ve Uluslararası Eğitim

Sınır Ötesi İletişim, Siyaset ve İletişim, Kamu Diplomasisi ve Algı Yönetimi modülleriyle ulusal ve uluslararası arenada, siyaset sahnesinde ya da geri planda ilişkilerinizi sağlıklı şekilde yürütebilirsiniz. 

İmaj ve Gelişim Eğitimi

Ses, Nefes, Konuşma Egzersizleri, Etkili Sunum Teknikleri ve Bireysel Gelişim-İmaj modülleriyle bireysel gelişiminize bir artı kazandırarak çevrenizle etkileşimde fark yaratabilirsiniz.

Liderlik ve Sözcü Eğitimi

Liderlik ve İletişim, Kurum Sözcüleri ve Liderin İletişim Takımı modülleri, gerçek bir liderin nasıl davranması gerektiğini doğru örnekler üzerinden benimsemenize yardımcı oluyor.

Kurum İçi İletişim Eğitimi 

Kurum İçi İletişim, Kurum İçerik Analiz ve İş birliği Kültürü modülleriyle kurum içinde ihtiyacınız olan çözümler için neler yapmanız ve neler yapmamanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Neden Medya İlişkileri Eğitim Modüllerinden yararlanmalısınız?

Bu modüllerin her biri uzun çalışmalar ve araştırmalar sonucunda oluşturulmuştur. En sık karşılaşılan sorunlara yönelik geliştirilen bu modüller geleneksel kurumsal iletişim anlayışının dışına çıkarak iletişimi sürekli yönetilmesi gereken bir olgu olarak ele alır. Bu sayede siz de hiçbir duruma hazırlıksız yakalanmaz, olası krizleri, hedef kitlenizi veya mesajınızı doğru yöneterek istediğiniz algıyı kolayca yaratabilirsiniz.

Konuşmacı Eğitimi

Sahne hakimiyeti, heyecan kontrolü, konuşma metinlerinin içeriği, sunumların önemi ve sunum desteği, konuşma pratikleri, beden dili, ses nefes eğitimleri, görsel imaj konularında yönlendirmeler ve danışmanlık hizmeti verilir.

Konuşma içerikleri, sunumlar ve makaleler

Kurum sözcülerinin iz bıraktığı anlar şüphe yok ki, kitlelerle buluştukları anlar. Bu anlarda ya bir konuşma ya bir prezantasyon yapıyor oluyorlar. Sözcülerin görüntü konusunda verdikleri sınav ne kadar önemliyse, içeriklerinin de kuvvetli ve tutarlı olması kaçınılmaz. İndeks’ten bu konularda destek alabilirsiniz.

 

 

MedyaİlişkileriEğitimi Broşürü