Tijen Mergen, Medya Pazarlama Gurusu


Başarılı bir profesyonel olarak farklı pozisyonlarda tepe yönetiminde çalıştı. Medya dünyasına adım attı, çalışmalarıyla farklı bir pencere açtı. 2004-2010 arasında Doğan Gazetecilik bünyesinde Pazarlama ve İş Geliştirme Grup Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi olarak görev alan Tijen Mergen, kurumun Milliyet, Vatan, Posta, Radikal ve Fanatik gazetelerinin satış ve pazarlama faaliyetlerinin yönetiminin yanı sıra internet gazeteciliğinin gelişiminde de öncü rol oynadı.

MARKA, PAZARLAMA İLETİŞİMİ EĞİTİMLERİ

Başarılı bir profesyonel olarak farklı sektörlerde çalıştıktan sonra medya dünyasına adım atan Tijen Mergen’in verdiği eğitimler:

  • Girişimcilik
  • Sosyal Medya ve Pazarlamanın Yeni Kuralları
  • Kurumsal Sosyal Sorumluluk
  • Medyanın Geleceği konularında eğitimler veriyor.

Tijen Mergen Kimdir:

Tijen Mergen medya sektörüne geçtiğinde, Doğan Gazetecilik’de sadece habercilik değil içerik ve hizmet üreten toplam 12 sitenin geliştirilmesi ve işletilmesinde ve iki sene gibi çok kısa sürede karlılığa geçmesinde öncülük yaptı. Operasyonel çalışmalarının yanı sıra son dönemlerde Türkiye’de en başarılı sosyal sorumluluk projesi olarak kabul edilen ‘’Baba Beni Okula Gönder’’ kampanyasının fikir annesi Mergen, bu projenin yönetimini de gerçekleştirdi. 2010-2012 yılları arasında aynı grupta, Hürriyet Gazetecilik’de Pazarlama Grup Başkanı ve İcra Kurulu üyesi olarak görevini sürdüren Mergen, daralan basılı yayın pazarında gazetelerin daha çok okunması için pek çok projeye imza atarak, 47 üniversitede öğrenciler tarafından satılan ve okunan ‘’Hürriyet Kampüs’’ gazetesinin hayata geçirilmesinde lider rol oynadı. Gerçekleştirdiği seyahatlerinden izlenimlerini paylaştığı keyifli yazıları Milliyet Cadde’de yayınlandı.Satış ve pazarlama faaliyetlerinin yanı sıra Hürriyet Gazetesi’nde, cinsiyet eşitliği gibi toplumun en önemli sorunlarını gündeme getirerek, çözüm üretilmesine destek olmak için çalışmalar yürütüyor. 2003-2004 yılları arasında Doğan Gazetecilik’deki görevinin yanı sıra CNBC-e’de Bilgivizyon programını hazırlayıp sundu.

  • 1982’de Apple Bilgisayar’da Satış Temsilciliği yaptı
  • NCR’da 1994-1998 arasında Orta Doğu ve Doğu Avrupa Bölgesinde Finans Sektörü Satış ve Pazarlama Müdürlüğü görevini yürüttü
  • “iCan” adını verdiği projesi ile yüzde 49 pazar bilinci sağlayarak; Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği’nden (IPRA) ödül kazandı.
  • Dünya Gazetesi tarafından ilk defa verilen “Yılın Profesyonel İş Kadını” ödülünü aldı.
  • 2003’ten itibaren Doğan Grubu’nda farklı kurumlarda İcra Kurulu Üyeliği ve Grup Başkanlığı yaptı.
MedyaİlişkileriEğitimi Broşürü